Dört X Dört'ten 8 Yıl Sonra Yeni Albüm

Haberler     12 Mayıs 2019
Dört X Dört'ten 8 Yıl Sonra Yeni Albüm

Dört X Dört, sekiz yıl aranın ardından üçüncü albümü “Belki”yi TMC etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sundu. Bu süre içinde hayranlarıyla konserlerinde buluşmaya devam eden, oyuncu Burak Tozkoparan ve Burhan Azemi’nin katılmasıyla dikkatleri çeken grup, söz ve müziklerin tamamı Deniz Tuzcuoğlu’na ait sekiz şarkıdan oluşan “Belki”yi bir yılda tamamladı.

 

Dört X Dört’ün yeni albümü “Belki”de; gerçek hikayeli sözleriyle “Anlatamam”, tamamen akustik ve canlı olarak kaydedilen “Belki Sanki Bazen” ve “BÖSE” şarkıları dikkat çekiyor. İyi bir hikaye anlatıcısı olmadığını belirten Deniz Tuzcuoğlu, şarkılarını genellikle kendi hayatından ilham alarak yazdığını söylüyor. Albümdeki yedi şarkının düzenlemesi Dört X Dört’e, “Anlatamam” şarkısının düzenlemesi ve remix versiyonu Taha Gürbüz’e ait.

 

Albümde vokal ve gitar Deniz Tuzcuoğlu, gitar Alp Tiner, basgitar Burhan Azemi, davul Burak Tozkoparan tarafından çalındı. “BÖSE” ve “İstanbul’dan” şarkılarındaki davulda Ozan Demir, “İstanbul’dan” şarkısındaki perdesiz elektrogitar soloda Salih Korkut Peker yer aldı. Albümün mix ve mastering’leri Timuçin Aksüer ve Tanju Eren tarafından Stüdyo Bonzo ve Stüdyo Moda 101’de yapıldı. Albüm fotoğrafları Ethem Onur Parlar’a kapak tasarımı Özgecan Sezen ve Fırat Doğan’a ait.

Kategoriler Genel Haberler

  Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
*Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.