Erkek Saç StilleriKadın Saç StilleriSaç Stilleri

Jilet Makas – Doğru Araçları ile En İyi Saç Stilleri elde

Müşterilerinizin en iyi saç kesimi ile ayrılmalarını sağlamak, birçok berber ve salon uzmanının günlük olarak sahip olduğu bir husustur. En sık ihtiyaç duyulan aletler makasları, makasları, makasları ve traş makinelerini içerir.

Araçlarınızı satın alırken, kullanabileceğiniz çeşitliliğe sahip olduğunuzdan emin olun, çünkü bu müşteri için özelleştirme ödeneği ile en iyi kesimi elde etmenizi sağlayacaktır. Ek olarak, her bir takım tipinde bulunan bir çeşitlilik vardır – örneğin, makaslarda, detaylardaki çeşitlilik o kadar iyidir ki, bıçaklardaki, tutamaçlardaki ve başparmak kulplarındaki çeşitlemeleri bulabilirsiniz. Saç tipinden bağımsız olarak, bu araçlardan herhangi birini kullanmanın anahtarı orijinal keskinliğini korumaktır. Göreve yardımcı olmak için saç kesme aletlerini keskinleştirme konusunda daha önce deneyim sahibi olan güvenilir bir profesyonel bulmanız önemlidir.

Makas ve Makaslar Düzgün kesilmenin genel görünüm için çok önemli olduğu durumlarda, düzenli bilenmiş saç makasları iş için en iyi araçtır. Kesimi çok daha rahat bir işlem yapan günümüzde pek çok ergonomik tasarım mevcuttur. Popüler bir model, üç delikli sap veya stil oluşturma sırasında daha fazla esneklik sağlayan döner başparmaklı standart iki delikli saptır. Solak makas da mevcuttur. Makas ve makaslar arasındaki temel farklar, bıçakların ve kulpların boyutudur. Makas ve makaslar şunlar için idealdir:

 • Temiz ve hatta stil
 • Uzun veya kısa ince saçlar, sıkıca kıvrılmış veya sapıkça saçlar
 • Temiz, hatta bobs gibi keser ve patlama gibi vurgular
 • Trimler (tarzınıza bağlı olarak gerekebilir)

İnceltme Makası İnceltme makası normal makaslardan farklıdır, çünkü iki düz bıçağın yerine, inceltme makası bir düz bıçağa ve diğer dişlere sahiptir (diş sayısı ve genişliğinde değişikliklerle). Dişleri olan bıçak saçın üstüne ve pürüzsüz bıçak altından geçer. Çoğu zaman, geniş dişli inceltme makası kalın saçlarda kullanılır, çünkü daha büyük saçlarda daha fazla saç çıkarır. Saçlarındaki kalınlığı azaltmak, günlük kullanımda daha kolay şekillendirme yapabilmelerini sağlar. İnceltme makası aşağıdakiler için idealdir:

 • Uzun, kısa, düz veya dalgalı kalın saçları hafifletmek
 • Katmanlı bir saç modeli oluştururken, bunlar daha az "dalgalı" katmanlı bir görünüm için kullanılabilir

tırnak makası Clippers bir çok boyut, şekil ve motor gücüyle gelir ve müşterinizin istenen görünümünü daha iyi bir şekilde özelleştirmenize olanak sağlar. Bir saç kesme makinesinin sayısız muhafazası, ne kadar tüy alacağınızı kontrol etmenize yardımcı olarak gelir. Saç kesme makinesi, istemcinin istediğiniz uzunluğuna saç eklemenizi sağlayan tutarlı bir bıçak ayarı sunar.

 • Kalın veya ince kısa saçlar; sıkıca sarılmış veya sapıkça saç, afros
 • Son derece kısa, canlı tipler, dikenli saç stilleri
 • Kel veya neredeyse kel stilleri

Tıraş Bıçakları Şekillendirici traş makineleri, genellikle kolay manevra yapabilmek için bir tutamağa sahiptir. Daha pahalı modeller, kollarda esneklik sağlayan döner bıçaklara sahiptir. Yedek bıçaklar herhangi bir eczanede veya güzellik tedarikçisinde bulunabilir. Artık keskin olmadığında tıraş bıçağınızın bıçağını değiştirmek çok önemlidir, çünkü bu hassas bir kesim sağlar. Kıvırcık veya kıvırcık ince tüylü istemcilerde tıraş bıçağı kullanmaktan kaçınılmalıdır, çünkü bu araç onlar için daha fazla kabarıklık yaratacaktır. Jiletler şunlar için idealdir:

 • Düz, kalın saçlar, pixie cut stillerine ulaşmak için
 • Daha fazla cilt veya doku ekleme
 • Müşterilerin hem daha hafif görünmesini hem de daha hafif hissetmesini sağlayan tüylü görünüm
 • Sinirli, açısal kesimler (makas kullanılarak yumuşatılabilir)

İstenilen görünümü elde etmek için bu araçların çeşitliliğini birlikte kullanmanız gerekecektir. Dikenli, traşlı görünüm, örneğin, başın kenarları için makasların yanı sıra başın üstündeki tüyleme stili için makas ve makas kullanılmasını gerektirir.

Ekipmanınızın dikkatli bir şekilde bakımı ve saklanması, aletlerden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak ve çok uzun bir süre dayanacaktır. Yukarıda bahsedildiği gibi, takımınızın keskinliğini arttırırken, takımın performansını arttırır. Aletlerinizi temizlemek, servislerinizin güvenliğini ve müşterilerinizin sağlığını sağlar. Unutmayın ki tesisinizdeki detaylara ve temiz, güvenli prosedürlere, müşterilerinizin memnuniyetine olan bağlılığınızı ilettiği için asla göz ardı edilmemesi gerekir.Source by Keller Paul

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı